“12 bin öğrencimizle hizmete devam ediyoruz”

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, şu anda 12 bin civarında öğrenciyle eğitim hizmetlerine devam ettiklerini söyledi.

“12 bin öğrencimizle hizmete devam ediyoruz”

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, TBMM'nin ve ALKÜ'nün kuruluş yıl dönümü dolayısıyla açıklamada bulundu. Kalan, “Üniversitemizde 10 fakülte, 5 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul bulunmakta ve kanun değişikliği sonrası 3 enstitümüz birleştirilerek 1 enstitüye dönüştürülmüş durumdadır. Şu anda 12 bin civarında öğrencimizle eğitim hizmetlerine devam etmekteyiz” dedi.

23 Nisan'ın ülke ve ALKÜ için çok önemli bir gün olduğunu ifade ede Kalan, “Tarihte yeniden var olmanın hukuki simgesi olan Gazi Meclisimizin kuruluş günü ile Üniversitemizin kuruluş gününün aynı tarihlerde olması bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Üniversitemizin kuruluşu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 31 Mart 2015'te kabul edilmiş ve 23 Nisan 2015'te Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasının ardından Resmi Gazete'de yayınlanarak resmiyet kazanmıştır. Eğitim faaliyetlerinin başladığı 23 Nisan 2015'te, Akdeniz Üniversitesi'ne bağlı 4 fakülte, 3 meslek yüksekokulu ile 6 bin 500 civarında öğrencisi bulunmaktaydı. ALKÜ'nün kurulmasından sonra bu fakülteler ve meslek yüksekokulları üniversitemize devredildi. 5. yılında geldiğimiz noktada, üniversitemizde 10 fakülte, 5 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul bulunmakta ve kanun değişikliği sonrası 3 enstitümüz birleştirilerek 1 enstitüye dönüştürülmüş durumdadır” dedi.

12 bin öğrenciyle eğitim hizmeti
Yaklaşık 12 bin öğrenciyle eğitim hizmetlerine devam ettiklerini kaydeden Rektör Kalan, farklı ülkelerden Antalya'ya eğitim almaya gelen 800 yabancı uyruklu öğrencinin de ALKÜ'yü uluslararası bir kimliğe kavuşturduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER