Vergi cenneti Jersey'de halk seyahate çıkmak için aşıyı sabırsızlıkla bekliyor

Olcay Öncül 3 yıldır Manş adalarının en büyüğü Jersey'de yaşıyor. Bir AVM'nin halkla ilişkiler sorumlusu. Öncül "Ada ruh hali"nin çok farklı olduğunu ve Jersey'de yaşayanların yılda 2-3 kez tatile çıktığını belirterek "herkes aşıyı sabırsızlıkla bekliyor.

banner24

Güven sorunu yok ve nüfusun yüzde 10'u aşılandı" diyor. Birleşik Krallığa bağlı olan ancak kendi içinde özerk bir yönetime sahip Jersey Adası'nda, vergilerin inanılmaz düşüklüğüne değinen Öncül, içinde Türklerin de bulunduğu çok sayıda firmanın merkezinin bu adada olduğuna dikkat çekiyor.

Yönetimle ada halkı arasında, güven temelinde bir ilişki bulunuyor. Olcay Öncül, işsizliğin pandemiye ayrılan yüksek bütçe nedeniyle sorun olmadığını anlatıyor ve şunları söylüyor:

"Yönetim Astra Zeneca ve Biontech firmalarından ilk etapta 90 bin doz aşı bağlantısı yaptı. Mart sonunda Corona vakaları görülmeye başlayınca 6 hafta karantina uygulandı. İkinci dalga christmas sırasında geldi ve günlük vaka sayısı 1000'e çıktı. Bunun üzerine önlemler arttırıldı. Adada bugüne kadart 30'a yakın kişi öldü. Şu sıralarda günlük vaka sayısı 130 civarında

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2021, 22:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20