"Türkiye, belki sonbahara kadar..."

Rusya'nın resmi haber ajansı RIA, Ankara kaynaklı haberinde, ismini açıklamadığı turizm sektöründen bir kaynağa atfen "Türk turizm sektörü yakın gelecekte Rusya Federasyonu ile hava iletişiminin yeniden kurulmasını beklemiyor. Bunun Temmuz-Ağustos ortasına ve hatta Eylül ayına kadar gerçekleşmeyebileceğini düşünüyor" haberini geçti.

"Türkiye, belki sonbahara kadar..."

Rus resmi heyeti Antalya bölgesinde koronavirüs önlemlerini kontrol etmeye devam ederken geçilen haberde, aynı kaynağa atfen, "Türkiye'ye gelen Rus heyetine programda olmayanlar da dahil, görmek istediği her şey gösteriliyor. Türk tarafının turistik tesislerde alınan önlemlere güveniyor, ancak Rusya Federasyonu'nun hava trafiğini hızlı bir şekilde yeniden başlatmaya hazır olduğunu henüz görmüyoruz" denildi.

Rusya'nın 21 Haziran'da sona ertecek Türkiye'ye charter uçuş yasağını uzatıp uzatmama kararını ne zaman açıklayacağı merakla bekleniyor.

Bazı kaynaklar, Rus heyetin Antalya'dan cumartesi günü döneceğini ve durumu koronavirüs önlemleri koordinasyon merkezine rapor edeceği belirtiliyor.

Kaynak: Turkrus.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20