"Almaya'da aşılama yaz sonunda bitecek"

Milliyet Gazetesi eski Avrupa Temsilcisi ve Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu kurucularından Recai Aksu, "Almanya'da pandemi ve aşılama sürecini Robert Koch Enstitüsü yönetiyor. Bilim adamları ne derse sorgulanmadan uygulanıyor. Doğrusu da bu" diyor.

banner24

Aşılamanın başında, aşının sağlanması konusunda yaşanan aksamaların gideridiğine dikkat çeken Aksu, "Angela Merkel yaz sonunda aşılamanın tamamlanacağını söyledi" hatırlatması yapıyor.

Robert Koch Enstitüsü bilindiği gibi 8 yıl önce bir rapor hazırlamış ve özetle ;

"Mutasyona uğramış, yeni SARS-CoronaVirüs, Güneydoğu Asya'daki bir hayvan pazarından çıkacak. Tüm dünyayı saracak. Ülke olarak hazırlıklı olmalıyız. Üç yıl sürecek. İki kez mutasyona uğrayacak. Aşısı üç yılda ancak bulunacak."  demişti. Dünya böylesi bilimsel bir uyarının gerektiği önlemleri almamanın acısını yaşadı. Almanya şimdi Robert Koch Enstitüsü'nün önerileri doğrultusunda pandemiyi yönetiyor.

Pandemi için en yüksek ekonomik paketi açan Merkel'in ve yönetimin halkla güvene dayalı bir ilişkisi olduğunu da kaydeden Aksu, sadece on-line eğitim nedeniyle öğretmenlere 500 milyon Euro'luk bilgisayar dağıtıldığını vurguluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20