‘Su kanalları kısa sürede çöp yığınına dönüşüyor’

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği (ESCEVDER) olarak son günlerde sıklıkla şikayet edilen sulama kanalları ile ilgili bilgi almak için Eskişehir Sulama Birliği Başkanlığını ziyaret etti.

‘Su kanalları kısa sürede çöp yığınına dönüşüyor’
banner24

ESCEVDER üyeleri Eskişehir Sulama Birliği Başkanı Ziraat Mühendisi Yunus Ağan’ı makamında ziyaret ederek, Eskişehir’in içinden geçen açık ve kapalı su kanallarında meydana gelen atık ve çöplerin durumunu, hatta yağmur suyu hatlarına bağlanma ihtimali olan fosseptik bağlantılarını ve bu sorunlarla ilgili sorumlu kişi ve kurumları masaya yatırıldı.

Ziyaret sırasında Yunus Ağan, “Su kanallarının temizleme işinin uhdelerinde olduğunu fakat mali olanaklarının yetersizliğinden yeterince temizleyemediklerini ve temizlenen kanallarında halkımız tarafından kısa sürede çöp yığınına dönüştürüldüğünden” yakındı.

Görüşmede ayrıca Porsuk barajından başlayıp Eskişehir ve Alpu ovasını sulayabilecek kapalı sistem sulama projesinin öneminin bir kez daha ön plana çıkması gerektiği üzerinde de duruldu. Bu konuda kurum ve kuruluşların elini taşın altına koyması gerektiği vurgulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21