'Sıfır Atık'lı hayat, çok daha güzel ve rahat

“Sıfır Atık'' (Zero Waste) hareketi öncülerinden  Bea Johnson, temiz bir dünya için atıksız hayatın önemini ve bireysel olarak yapabileceklerimizi anlattı

'Sıfır Atık'lı hayat, çok daha güzel ve rahat
banner24

Antalya (İHA) - Amerikalı Yazar ve “Sıfır Atık'' (Zero Waste) hareketi öncülerinden Bea Johnson, Antalya’nın Kaş ilçesinde ''sıfır atıklı yaşam'' konusunda bir konferans verdi.  Kaş Belediyesi Kültürevi’nde gerçekleşen ''Sıfır Atık'' konulu konferansı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, Kalkan Kültürevi yöneticisi Fatoş Bakır Yüksel, bölgede yerleşik yaşayan yabancılar ve çok sayıda vatandaş takip etti. Bea Johnson, 2008’den beri ''Sıfır Atık'' felsefesiyle yaşadığını, o tarihten beri hayatının daha anlamlı, sağlıklı ve mutlu olduğunu söyledi. 
Bea Johnson, ''Sıfır Atık'’ın iyi ve daha sağlıklı olabileceğini, zaman ve para tasarrufu sağlayabileceğini vurguladı ve özetle şunları söyledi:
“Sıfır Atık elde etmek için 5 kural uyguluyoruz. Reddet, azalt, yeniden kullan, dönüştür ve gübrele. Kullanmadığını reddet, kullandığını azalt, tükettiğini yeniden kullan, geri dönüştür ve çürüt. Kararı verdikten sonra gereksiz atıkları ortadan kaldırmak için geri dönüşüm yapmak, yeniden kullanılır ürünler tercih etmek ve gereksiz tüketimi mümkün olduğunca azaltmak gerekiyor.” 
Sahibi olduğu Zero Waste Home internet sitesinden öneriler paylaşan Johnson, üniversitelerde konferanslara da katılıyor. 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20