Şarkı gerçek oldu: Fareden korktu kedi

Antalya’da vatandaşların kediler için bıraktığı yemek kaplarına dadanan lağım fareleri, kedilerin korkulu rüyası haline geldi. Kediler yemeklerini korumak için kapların başında adeta nöbet tutuyor. Fakat bazen fareler baskın çıkabiliyor. 

Şarkı gerçek oldu: Fareden korktu kedi
banner24

ANTALYA (İHA) - Rahmetli Kayahan'ın meşhur çoçuk şarkısındaki ''Bir aslan miyav dedi/ Minik farw kükredi/ Fareden korktu kedi...'' dizelerini pek çoğmuz hatırlayacaktır. Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Doğuyaka Mahallesi’nde benzer durum yaşanıyor. Yalnız bir fark var. Burada mink fareler değil de iri lağım fareleri kedilerin korkulu rüyası oldu. Mahallelilerin kediler için yaptığı yuva önündeki kaplara koyduğu yemeklere dadanan fareler, yemeklerin konmasıyla birlikte saklandıkları yerlerden çıkarak yemekleri yiyor. Kediler ise kaplar başında adeta nöbet tutuyor.   
Bölgede çok sayıda lağım faresi olduğunu belirten Gülsen Ersoy, “Sokak hayvanlarına bakıyoruz. Dayanamıyoruz hayvanlar aç. Biz yemek veriyoruz ama fareler de kedilerin ellerinden alıp yiyorlar. Bakımsız kalıyor hayvanlar. Aralarında yemek kavgası da oluyor" dedi. 
Mahallelilerden Şehriban Orhan da, “Yemek veriyoruz ama farelerden kedilere bir şey kalmıyor. Her gün yemek kavgası oluyor” diye konuştu. 


                   

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20