Paşalı kadınlardan, sporla festival daveti

Muratpaşa Çevre Fwestivali bu yıl “Dünyaya nefes olalım” sloganıyla yapılacak. Muratpaşalı kadınların kurduğu Çılgın Nar Taneleri Grubu, Konyaaltı sahilinde sabah sporu ve yoga yapıp Antalyalıları Çevre Festivali’ne davet etti. 

Paşalı kadınlardan, sporla festival daveti
banner24

ANTALYA(İHA) - Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenleyeceği Çevre Festivali 19 Nisan Cuma günü başlıyor. Çevre festivali ilk kez geçen yıl, ''Doğaya, çevreye, ekolojiye, hayvanlara, bitkilere ve dünyaya aklımızı ve kalbimizi açıyoruz'' denilerek düzenlenmişti. Muratpaşa Belediyesi Çevre Festivali’nin ikincisi 19 – 21 Nisan tarihleri arasında, “Dünyaya nefes olalım” sloganıyla yapılacak. 
Festivalde bu yıl falezler temizlenecek, Kaleiçi Yat Limanı’nda deniz temizliği yapılacak, sergiler, söyleşiler ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Festival kapsamında ayrıca;  kitap stantları kurulacak, yerel tohum dağıtımıyla örnek ağaçlandırma çalışması yapılacak.   
Muratpaşa Belediyesi’nin Bayındır Park’ta uyguladığı sabah sporunda bir araya gelen kadınların kurduğu Çılgın Nar Taneleri Grubu, Antalyalıları festivali davet etmek için farklı bir etkinlik gerçekleştirdi. Çılgın Nar Taneleri, Bayındır Park’tan Konyaaltı sahiline yürüdü ve sabah sporunu bu kez sahilde çakıl taşları ile yaptı. Çılgın Nar Taneleri;  yürüyüş sırasında çevre temizliği de yaptı.  
Bir başka etkinlik ise Antalya’nın Akdeniz’e uzanan en uç noktası Muratpaşa Belediyesi’nin Ziya Gökalp Kent Parkı’nda gerçekleştirildi. Burada da çoğunluğu kadınlardan oluşan bir grup yoga yaptı. Falez bandından sabah yürüyüşüne çıkan bir çok mahalle sakini de yogaya katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20