Manavgat'ta köpeklere oyun parkı

Köpek oyun alanında bir adet ahşap köprü, tahteravalli, eğitim çemberi, klübe, silindir ve hayvan sahiplerinin oturabileceği bankların bulununuyor. Hayvan sahipleri belirlenen kurallar çerçevesinde burada köpeklerinin oynamasını sağlayabilecek

Manavgat'ta köpeklere oyun parkı
banner24

ANTALYA (İHA) - Manavgat Belediyesi, Örnek Mahallesi Irmak kenarı 6. etap çevre düzenlemesi kapsamında 250 metrekarelik alanda Köpek Oyun Parkı yaptı. Manavgat Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından tasarlanan oyun alanında, evcil köpekler tırmanma, denge, atlama etkinlikleriyle yeteneklerini artırabilecekler. 1 adet ahşap köprü, tahteravalli, eğitim çemberi, klübe, silindir ve hayvan sahiplerinin oturabileceği 4 adet bankın bulunduğu alanda hayvan severlerin uyacağı kurallar da belirlendi. 
Belirlenen kurallara Köpek Oyun Parkı’nda köpeklerle ilgili her türlü sorumluluk sahibine ait olacak. Köpekler alan dışında gezdirilecek. Tüm köpekler mikroçipli ve karneli olacak, boyun tasması ve künyeleri takılacak. Alan girişinde bu belgeler kişilerin yanında bulunacak. Köpek sahipleri yanlarında mutlaka dışkı toplama poşeti bulunduracak. Çevre temizliğine özen gösterilecek. Agresip ve koruma güdüsü yüksek köpeklerin girişi yasak olacak. Herhangi bir şikayet olduğunda şikayete sebebiyet veren köpeğin sahibi onu alandan uzaklaştıracak. Köpekler hiçbir zaman gözetimsiz bırakılmayacak. Bir kişi en fazla 2 köpek getirebilecek. 
12 yaşından küçük çocukların yanlarında velileri olmadan girmeleri yasak olacak. İçeriye yiyecek, ödül getirilemeyecek. 

                                  

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20