Kovandan kaçtılar, bulvara kondular

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde oğul veren kovandan kaçan arılar Süleyman Gür Bulvarında refüjde bulunan bir ağacı mesken tuttu. Bulvarda hareketli anlar yaşanırken korkup kaçan esnafın imdadına amatör arıcı yetişti.

Kovandan kaçtılar, bulvara kondular
banner24

ANTALYA İHAAntalya'nın Gazipaşa ilçesinde oğul veren bir kovandan kaçtığı anlaşılan arı kolonisi, konduğu Süleyman Gür Bulvarı'ndaki ağaçta, saat 15.00 sıralarında kaldırımda yürüyen vatandaşlar tarafından fark edildi. Vatandaşların arılardan korkup kaçması üzerine Çevredeki esnaftan amatör olarak arıcılık yapan Ali Özçelik, ağaca konan koloninin beyini çuvala aldı ve arıların kaçmalarını önledi. Evinden getirttiği kovana petek yerleştirdikten sonra beyi kovana bırakan Özçelik, dışarıdaki arıların içeriye girmesi için dumanlama yöntemi kullandı. Çevredeki vatandaşların meraklı bakışları ve soruları arasında arıları kovana alan Özçelik, "Her yıl bu aylarda kovanlar oğul çıkarır. Burada daha önce de böyle bir olay yaşamıştık. Hobi olarak arıcılık yaptığım için dikkatimi çekti ve gelerek oğul arıyı yakaladım. 10 kovanım vardı, bununla birlikte 11 oldu" dedi.

Özçelik’e yardım eden ve arıcılıkla uğraşan bir vatandaş ise ağaçta bulunan arıların yeni doğan arılar olduğunu söyleyerek, "Bu arılar çok kıymetli, hemen bal yaparlar. Yeni doğan bu arıları almak istesen 500 lira ödemek gerekir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20