Konyaaltı sahili ranta kurban mı ediliyor?

Türkiye’nin en değerli sahil şeridi olan Konyaaltı plajı tartışmalarıyla, usulsüzlükleriyle, hak kayıplarıyla ve doğanın tahrip edilmesiyle tartışılmaya devam ediyor.

banner5

 Antalya Büyükşehir Belediyesi ve işletmeciler arasındaki hukuki süreçlerin de devam ettiği Konyaaltı Sahil Projesi’nde ranta yönelik uygulamalar hız kesmeden devam ediyor.
Antalya 3T Gündem olarak, uzun zamandır çeşitli kesimlerce tartışılan Konyaaltı Sahil Projesi’ni mercek altına aldık.
 Konunun uzmanlarına yaşanan aksaklıkları, çevre düzenlenmesini, doğanın tahribatını, büyükşehir belediyesi ve işletmeciler arasında yaşanan hukuki boyutları ve yasadışı ve kanunsuz uygulamaları sorduk. 
Projeyi başından bu yana takip eden uzmanlarla gerçekleştirdiğimiz röportajları 3 bölüm halinde aşağıdaki linklerden izleebilirsiniz.

//www.antalya3t.com/cevre/sahil-projesi-1konyaalti-sahili-sorun-yumagi-h12724.html

//www.antalya3t.com/cevre/sahil-projesi-2idare-hukuksuzluga-goz-yumdu-h12734.html

//www.antalya3t.com/cevre/sahil-projesi-3antalyaya-buyuk-kotuluk-yapiliyor-h12770.html

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 15:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kani IŞIK
Kani IŞIK - 3 hafta Önce

DOĞRU BİLGİLERin çoğu, TOPLUM çıkarlarını öne çıkarmaktan. onları savunmaktan kaynaklanır; gıdasını toplumdan alır. TOPLUM ÇIKARLARI hem yaygın, hem de uzun sürelidir. Hem mevcut toplumun geniş kesimlerinin, hem de gelecek kuşakların huzurunu ve güvenini sağlama özelliğine sahiptir....
YANLIŞ BİLGİLERİN çoğu da, TOPLUM çıkarlarına karşı, KİŞİ çıkarlarının ön plana alınmasından beslenir.... Zaman olarak getiri ömrü çok kısa, mekan olarak da olumlu etki alanı oldukça dardır..... O nedenle Doğru fikirler anlatılmalı, paylaşılmalı, yaygınlaştırılmalıdır. DOĞRULAR İÇİN yola devam Tuncay Hoca. Başarılar...

KORKMAZ  YILMAZ
KORKMAZ YILMAZ - 3 hafta Önce

Teşekkürler devamını bekliyoruz saygılarımla sağlıklı günler diliyorum

SIRADAKİ HABER

banner20