Doğanın Şifalı Eli

Doğal taşlardan yaptığı aksesuarları satışa sunan Gamze Önen, Aztekler’den, Eski Mısır’a, İslam coğrafyasından Çin ve Eski Yunan’a kadar renkleri, ışıltıları ve enerjileriyle, asırlardan beri ilgi odağı olan doğal taşların, şifa kaynağı olduğunu söyledi

Doğanın Şifalı Eli

Taşlımakara adını verdiği iş yerinde doğal taşlardan yaptığı bileklik, kolye, yüzük gibi aksesuarları satışa sunan Gamze Önen, Kristalize yapıları sebebiyle “Kristal” diye adlandırılan yarı değerli ve değerli taşların sadece aksesuar değil şifa kaynağı olarak da görüldüğünü ifade etti. Dünyaya ve insanoğluna yaşam enerjisi veren kozmik enerjinin, kristalize yapıları nedeniyle en iyi kristaller tarafından yayıldığını dile getiren Önen, “Kristalin yani doğal taşın oluşum süresini ortalama 30 milyon yıl olarak düşünürsek, doğal taşa enerji küpü diyebiliriz. Bu sebeple de kozmik enerjiyle de bağlantıları çok güçlü” dedi.

“Enerjiniz dışarı çıksın”

Taşlardan istifade etmenin iki yolu olduğunu söyleyen Gamze Önen, bu yolların takı, kolye ya da anahtarlık yapıp yanımızda taşımak veya yaşadığımız mekanlarda bulundurmak olduğunu belirtti. Önen, “Biz mühendis ve yıllarca dağlarda, derelerde dolaşmış dağcı bir aile olarak, işletmemizde sahilden ve dağlardan topladığımız taşlar üzerine çizimler yaparak, doğanın muhteşem enerjisini ve renklerini takı tasarımlarımızla müşterilerimize sunuyoruz. Bunun yanı sıra, yine temin ettiğimiz kaliteli, yarı değerli taşları da aksesuar olarak hazırlayıp, satışını yapıyoruz. Taşların şifa boyutunu yıllarca bu işin ilmini yapmış, bu konuda ciltlerce kitaplar yazmış uzmanlardan ve güvenilir internet kaynaklarından merak eden ve araştıranlar zaten öğreniyor. Biz şifacı değiliz, ama biliyoruz ve inanıyoruz ki, doğada her yaratılmışın, her an üstüne basıp geçtiğimiz çakıl taşlarının bile bir enerjisi var. Bu nedenle diyoruz ki doğaya çıkın, ayaklarını taşlara, yeşillere basın taşlara, doğayla iç içe olun ki sizin içinizdeki enerji de dışarı çıksın” şeklinde konuştu.

Sadece Türkiye’de

Dünyada saptanan 250 değerli taştan 36’sının Anadolu topraklarında bulunduğunu dile getiren Gamze Önen, Türkiye’nin kuvars ailesi taşlar açısından zengin bir ülke olduğunu söyledi. Çinliler tarafından kutsal kabul edilen Mor Yeşim taşının sadece Türkiye’nin Bursa İlinde çıkarıldığını söyleyen Gamze Önen, ülkemizin diğer bölgelerinden çıkan değerli taşları şu şekilde sıraladı: Muğla civarında Diaspor, Kütahya’da Ateş Opali ve diğer opal çeşitleri, Eskişehir’de Kalsedon, Çanakkale’de Krizopras, Balıkesir’de Ametist bulunmakta. Bunların yanı sıra Manisa’da Siyah Turmalin ve Akuamarin, İzmir’de Granat ve Rodonit, Ankara’da Agat çeşitleri, Erzincan’da Kemerrit, Erzurum’da Siyah Kehribar ve Yeşil Opal, Malatya’da Yakut, Bursa ve Edirne’de Olivin, Yozgat’ta Pembe Turmalin ve Ordu’da Bantlı Agat taşı bulunuyor.

Fatma ARSLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER