Chp’li Karadağ’dan Aysultan Plajı açıklaması

CHP’li Karadağ’dan Ak Partili Öztekin’e Aysultan Kadınlar Plajı’nın kapanmasıyla ilgili cevap gecikmedi

Alanya ve Gazipaşa arasında yer alan Aysunlar Plajı’nın kapanmasıyla ilgili Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Muhittin Böcek’i sorumlu tutan Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkan Vekili Müge Öztekin’e, CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ’dan cevap gecikmedi. Karadağ, söz konusu bölgenin kapatılmasıyla ilgili Böcek’in bir ilgisi olmadığını, bakanlıktan yeniden hizmete girmesi için yazı beklediklerini söyledi

Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkan Vekili Müge Öztekin ve bölgede yaşayan bazı kadınlar, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatıldığını belirttikleri Aysultan Kadınlar Plajı önünde bir açıklama yaparak plajın yeniden açılmasını istemişti. Ak Parti İlçe Teşkilatı üyeleri tarafından yapılan açıklamanın ardından CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ’dan konuya ilişkin açıklama geldi. Karadağ, Büyükşehir Belediyesi’nin Aysultan Kadınlar Plajı ile ilgili tüm girişimleri yaptığını ancak bakanlıktan olur yazısının gelmediğini dile getirdi. 9 Mayıs 2016 yılında 3 yıllığına kiralanan bölgenin 9 Mayıs 2019 tarihinde sözleşmesinin bitmesinden dolayı kapandığını söyleyen Başkan Karadağ, “Büyükşehir Belediyesi bölgenin yeniden tahsisi için başvuruda bulundu ancak evrak eksiklileri var denilerek müracaat geri gönderildi. Belediye eksik evrakları tamamlayarak ilgili kurumlara yeniden iletti fakat bakanlık buranın tekrar tahsisi için 2. derece sit alanı olması sebebiyle, Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü'nden izin alınması gerektiğini belirtmiş. Şimdi ise bakanlıktan bu konuyla ilgili olur çıkmamış. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya programında plajın yeniden açılması sözünü vermişti. Bakanlıktan yazı geldiği andan itibaren burası yeniden hizmete açılacaktır" diye konuştu.

 “KADINA ŞİDDET VE TECAVÜZ KONULARINDA DA DUYARLI OLSUNLAR”

Kadınların haksız buldukları konularda eylem yapmalarını takdir ettiğini ancak yapılan eylemin yersiz olduğunu dile getiren Başkan Coşkun Kocadağ, ülkede yaşanan kadına şiddet, tecavüz ve çocuk gelinler konusunda Ak Partili kadınların duyarlı olmadıklarını belirtti. Karadağ, “Özellikle 13 yaşındaki kız çocuğunun tecavüzcüsü ile evlenmesinin yasa teklifi parlamentoya verildiği zaman bu kadınlar neden böyle bir eylem yapmadı. Bu zamana kadar kadınlara ve çocuğa yapılan şiddet olaylarında, tecavüz konusunda hiçbir eylemlerini görmedik. Neden bu konuda hiçbir protesto yapmadılar. Son günlerde Karabağlar, İzmir'de orman yangınlarında ciğerimiz yandı. Neden bu konuda kıllarını bile kıpırdatmadan yerlerinde oturuyorlar. Alara Çayı üzerindeki HES projesini protesto etmek için neden hiçbir girişimde bulunmadılar. Kadınlarımızı, vatanımızı, yurdumuzu ilgilendiren birçok konuda eylemlerine hız vermelerini tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER