Taş: "Projelerimizi koruyup yarım kalanları tamamlayın yeter"

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, "bizim Yaptığımız Projeleri Koru Devam Ettir, Sana Yeter. Başka Bir Şey Yapmana Gerek Yok. Yarı Kalanları Tamamla. Ak Parti İktidari Olarak Muhittin Böcek’e Gereken Desteği Vermeye Hazırız."dedi.

Taş: "Projelerimizi koruyup yarım kalanları tamamlayın yeter"

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, "Bizim yaptığımız projeleri koru devam ettir, sana yeter. Başka bir şey yapmana gerek yok. Yarı kalanları tamamla. AK Parti iktidarı olarak Muhittin Böcek’e gereken desteği vermeye hazırız."dedi. Taş, il binasında düzenlediği toplantıyla yerel seçim süreci ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin 2002 yılından beri tek başına iktidar olarak yoluna devam ettiğini vurgulayan Taş, Antalya’da partisinin kurulduğu günden bu yana girdiği tüm seçimlerde oyunu arttırdığını kaydetti. Son 31 Mart Mahalleli İdareler Seçimleri’nde AK Parti’nin Antalya’da yüzde 46,3 oy oranıyla tarihi zirveye ulaştığına değinen İbrahim Ethem Taş, “ 31 Mart seçimlerinde AK Parti ülke geneli yüzde 52’Lik oy oranıyla yine açık ara birinci olmuştur. Son günlerde bazı noktalarda çığırtkanlık yapanlar, daha önce partimizin girdiği seçimlerden alnın akıyla çıktığı ve iktidarda olduğumuzu görmüyor sanırım. AK Parti olarak bir çok sıkıntılı meseleyi, bir çok problemin üstesinden milletin desteğiyle geldik."ifadelerine yer verdi. AK Parti Antalya Teşkilatı olarak yollarına devam edeceklerini vurgulayan Taş, “ Antalya’da biz gerçekten milletimizin teveccühü ile çok iyi işler yaptık. Genel olarak iktidara geldiğimiz günden beri kentin gelişimini, değişimini herkes gördü. 31 Mart Seçimlerinde bazı belediyeleri alan Millet İttifakı’nın zafer sarhoşluğu içinde. Bir şımarık çocuk edasında hareket edenlere şunu hatırlatmak isterim. 2004 ve 2014 de büyükşehir belediyesini kazandık, girdiğimiz tüm seçimlerde Antalya’da birinci olarak çıktık. AK Parti’nin başarısını yaptığı işleri kimse kapatamaz, üzerine toprak örtemez, bunu milletimizi görüyor. Biz teşkilatlarımız olarak yensekte, yenilsekte hiçbir zaman zafer sarhoşluğunda, şımarık çocuklar gibi çığırtkanlık yapmadık. Bizler bugünde teşkilatımızla, belediye başkanlarımızla, milletimize hizmet etme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.” diye konuştu.

“İşçilere verilen söz unutulmasın”

Seçimlerden önce verilen sözlerinin tutulmasını isteyen İbrahim Ethem Taş, “Antalya özelinde söylüyorum işçilere ne dediler seçimden önce, ‘sizleri sürgün yapmayacağız, işten çıkarmayacağız, sendikal baskı yapmayacağız.’ Adeta milletimizi kandırıp seçimden önce şirin çocuk taklidi yapıp verdikleri sözü unutmaları bizleri üzmektedir. Biz Antalya’da AK Parti olarak muhalefetteyiz, Cumhur İttifakı’nın 49, Millet İtifakı’nın 51 meclis üyesi var. Bu noktada bizler verilmiş olan tüm sözlerin takipçisi olacağız.”dedi.

100’ün üzerinde sürgün iddiası

Taş, Böcek’in seçimin ardından 3 gün sonra 100’ün üzerinde çalışanı sürgün ettiğini savunarak, “ Şirin çocuk taklidi yapacaksın seçimi kazanacaksın daha sonra ekmeğinin derdinde olan çalışanı Manavgat’tan Kaş’a süreceksin. Sen Konyaaltı Belediye Başkanlığı yaptın, Antalya’yı öğrenmeden işçi kıyımı yapmaya başladın. Ulaşım A.Ş.’den 5 kardeşimizi işten çıkarttın, hiç bir gerekçe göstermeden, ekmekleriyle oynadın. Böcek’ten sözlerine sadık olmasını, unutmamasını hatırlatıyorum.” Dedi.

Borç edebiyatı

Böcek’in borç edebiyatı yaptığını iddia eden Taş, “ Hani Antalya Antalya’ya yeterdi. Denizin üzerine kum mu, taş mı döktük. Otelleri mi yıktık, tahrip mi ettik. Şimdi ne oldu da borç edebiyatı yapmaya başladınız. Kınık Hali, Alanyaspor Tesisleri, Boğaçayı projesi ikinci etabını durdurdunuz. Biz bu filmi 2009- 2014 yılları arasında seyrettik. Şimdide aynı filmi seyredeceksek söylesinler. 5 yıl yan gelip yatacaklarsa milletimiz bu aymazlığa gerekli cevabı verir.”dedi.

Sivrisinek sorunu

Antalya’da ciddi bir sivrisinek problemi olduğundan yakınan Taş, “İhalenin zamanında yapılamaması tedbirlerin alınmaması nedeniyle dünya kenti Antalya’da şuanda gelen turistler bu konudan rahatsız. Hadi paran yok, sivrisinek problemi, çözecek kadar da mı çözümünüz yok, paran yok.” açıklamasını yaptı.

“Kadınlar plajı brandası rahatsız mı etti”

Sarısu Kadınlar Plajı brandasının kaldırılması kınadığını dile getiren Taş, “ Yabancılar, açığı, kapalısı gönül rahatlığıyla denize giriyordu. 649 kilometrelik sahil şeridinde, bir kilometrelik o kadınlar plajı gözüne mi battı. Brandaları kaldırmak bu aymazlıktır, hoş bir tutum değildir. Bu yapmak değil, yıkmaktır. Bizim yaptığımız projeleri koru devam ettir, sana yeter. Başka bir şey yapmana gerek yok. Yarım kalanları tamamla. AK Parti iktidarı olarak Muhittin Böcek’e gereken desteği vermeye hazırız. Hemşerilerimizin huzurunda söz veriyoruz. Antalya’nın menfaatine olan projeye destek vereceğiz. Yeter ki seçimden önce verdiği sözleri unutmasın. “dedi.

Ayak bastı parası

Gündemdeki turistlerden ayak bastı parası alınmasını değerlendiren Taş, “ Ayak bastı parası, Muhittin Böcek’in değil, TBMM’ye AK Parti milletvekilleri tarafından meclise sunulan bir tasarıdır. Turistlerden 8 ile 10 lira arasında yani 2 ile 8 dolar arasında değişen bir paradır. Antalya’da gibi yerlerden turistlerden ayak bastı parası alınmasıyla bu paranın oluşturulan devletin fonunda toplanarak gelirlerin kentin tanıtımına ve turistlere yönelik projelerin yapılması için harcanması planlanmaktadır. Bu ayak bastı parası Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek’in Böcek’in projesi değildir. Bu proje milletin vekillerin verdiği tasarıdır.” ifadelerine yer verdi.

Seçimi kaybetme nedenleri

Seçimi kaybetmeleri noktasındaki çalışmaları tamamladıklarını kaydeden İbrahim Ethem Taş, “ Biz 3 aydır büyükşehir belediyesini neden kaybettik diğer ilçe belediyelerini neden kaybettik, burada bizim eksikliklerimiz nedir, millet neden büyükşehir belediyesi ve 4 ilçede diğer partileri tercih etti, kaybetmemizin nedenlerini araştırdık. Ekonomi, tarım yada yöneticilerde mi bir sıkıntı var araştırma yaptık. Raporları hem genel merkeze hemde ilçe teşkilatlarımıza sunduk. Milletin sitem ettiği kızdığı noktalarda eksikliklerle ilgili tespitlerimizi yaptık. Biz sahadayız, milletin içindeyiz. Genel konjektör, ittifak meselesi vardır. Yereldeki kaybın biri HDP’nin aday çıkarmaması ve başka bir partiyi desteklemesidir.” dedi.

“Özeleştiri yaptık”

Taş, gereken özeleştiriyi yaptıklarının altını çizerek,“ Özeleştirimizi yaptık. Tarımda yanlış anlaşılmalar oldu. Komisyoncular kapatılacak, ekonomide bir takım sansasyonel ifadeler kullanıldı. Ekonomi battı bitti, seçimde bunları çok dillendirdiler. Bir takım iftira ve yalanlarla bizi partimizi karaladılar. Bunların açıklamalarını savunmalarını yaptık. İğneyi kendimize batırdık, tedbirlerimizi alıp yolumuza devam ediyoruz. Diğerleri gibi seçimleri kazandığımız zaman şımarıklık yapmadık.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER