Muratpaşa’da beş mahallede dezenfekte çalışması

MURATPAŞA BELEDİYESİ, 3 BOYUTLU YAZICILARLA ÜRETTİĞİ SİPERLİKLİ YÜZ MASKELERİNİ HİJYEN EKİPLERİNE DAĞITIRKEN, 10 ARAZÖZ VE 74 KİŞİDEN OLUŞAN EKİP ETİLER, DUTLUBAHÇE, KIZILARIK, KIZILTOPRAK VE KONUKSEVER MAHALLELERİNE GİRDİ. MAHALLERDE CADDE VE SOKAKLAR, PAZAR YERLERİ, PARKLAR BAŞTAN SONA DEZENFEKTE EDİLDİ.

Muratpaşa’da beş mahallede dezenfekte çalışması
banner5

Muratpaşa Belediyesi, 3 boyutlu yazıcılarla ürettiği siperlikli yüz maskelerini hijyen ekiplerine dağıtırken, 10 arazöz ve 74 kişiden oluşan ekip Etiler, Dutlubahçe, Kızılarık, Kızıltoprak ve Konuksever mahallelerine girdi. Mahallerde cadde ve sokaklar, pazar yerleri, parklar baştan sona dezenfekte edildi.

10 arazözle birlikte 74 kişinin yer aldığı hijyen ekipleri, Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Topum ve İnovasyon Merkezlerinde (ASSİM) ve Temizlik İşleri Müdürlüğü işyerinde toplantıya katıldı. Ekipler burada hem toplum sağlığı hem de kendi sağlıklarını korumak için alınması gereken önlemleri tek tek gözden geçirdi, virüsle mücadele kullandıkları ekipmanları kontrol etti. Ekiplere bugün, Muratpaşa Belediyesi’nin ASSİM’de bulunan Robotik Kodlama ve Teknoloji Eğitim Merkezi’nde 3 boyutlu yazıcılarla üretilen siperlikli yüz maskeleri de dağıtıldı.

Son kontrollerin ardından ekipler, Etiler, Dutlubahçe, Kızılarık, Kızıltoprak ve Konuksever mahallelerinde ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları için dağıldı. Mahallelerde arazözler cadde ve sokakları ilaçlı sularla yıkarken dezenfekte ekipleri de pazar yerleri ve parklar başta olmak ortak kullanım alanlarını dezenfekte etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21

banner19