‘Haksızlıklar ve adaletsizlikler giderilmeli’

Memur-Sen Antalya İl Başkanı ve Büro Memur-Sen Antalya Şube Başkanı Ünal Hisarkaya, “Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) çalışanlarına yapılan adaletsizlikler, haksız uygulamalar Vergi Haftası vesilesiyle giderilmelidir” dedi.

‘Haksızlıklar ve adaletsizlikler giderilmeli’
banner24

Çalışma verimliliğinin arttırılması ve moral motivasyonun arttırılması için personelin mali ve özlük haklarda iyileştirme yapılması gerektiğinin altını çizen Ünal Hisarkaya, “Ülkemizde vatandaşlarımıza götürülecek olan tüm kamu hizmetlerinin en seri ve etkin bir şekilde götürülebilmesi için gerekli olan finansman kaynağının oluşturulmasında vergi gelirlerinin büyük önemi bulunmaktadır.Ülkemiz gelirlerinin büyük bir bölümünü oluşturan vergileri toplama, devletin bütçesini yapma, harcamalarını kontrol etme iş ve işlemlerini Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışanları üstlenmektedir. Ülkemiz ekonomisinin can damarı olan devletimizin gelirleri toplanmazsa ya da toplamada aksaklıklar yaşanırsa ülkemizin mali yapısı, sosyal yapısı, kısacası ülkemizin her alanı olumsuz yönde etkilenecektir” şeklinde konuştu.

MUTLU OLARAK KUTLAYAMIYORUZ

Başkan Hisarkaya, “Ülkemiz ve milletimiz için bu kadar önemli görevleri ifa eden Hazine Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki kamu görevlileri, Vergi Haftası’nı maalesef mutlu bir şekilde kutlayamamaktadır. Çünkü uğradıkları hak kayıpları, verilmeyen hakları, bozulan çalışma barışı buna engel olmaktadır. Ülkemiz ekonomisi için gece gündüz demeden, mesai mevhumu gözetmeden çalışan, alın teri döken, ailesinden ve kendinden fedakarlık göstererek milyarlarca vergiyi tahsil eden Maliye çalışanları, maalesef emeklerinin karşılığını alamamaktadır. İş yoğunluğunun, iş riskinin ve sorumluluğun fazla olduğu Maliye Bakanlığı’ndaki çalışanlar, musluğun başında olmasına rağmen bu musluktan bir damla su dahi içememektedir” açıklamasında bulundu.

HAKSIZ UYGULAMALAR GİDERİLMELİ

Genel yetkili sendika Büro Memur-Sen olarak ülkemizin, kamu görevlilerimizin kaygısını taşıyor, emek ve ekmek mücadelesi verdiklerinin altını çizen Hisarkaya, “ Mazlumların ve mağdurların yanında, zalimlerin ve haksızlıkların ise karşında duruyoruz. Büro Memur-Sen olarak kimseden haksız bir uygulama, haksız bir kazanç istemiyoruz. Bakanlığa bağlı çalışanların alın terinin, emeğinin karşılığını istiyoruz. Hazine ve Maliye çalışanlarına yapılan adaletsizliğin, haksız uygulamaların giderilmesini istiyoruz. Çalışma verimliliğinin arttırılması ve moral motivasyonun arttırılması için personelin mali ve özlük haklarda iyileştirme yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20