‘Faizi yerine siz bu ülkenin yakasından düşün’

CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, ekonomideki olağanüstü dalgalanmalar üzerine oldukça sert eleştirilerde ve yorumlarda bulundu. Milletin kemer sıkmaktan yeni bir delik açacak yeri kalmadığını ifade eden Başkan Nuri Cengiz, “Millet faizin düşmesini değil; AKP iktidarının bu ülkenin yakasından düşmesini bekliyor” dedi.

‘Faizi yerine siz bu ülkenin yakasından düşün’

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, ekonomide yaşanan olağanüstü dalgalanmalar üzerine oldukça sert eleştirilere yer verdiği bir basın açıklamasında bulundu. AKP hükümetinin ekonomi politikalarını değerlendiren Başkan Nuri Cengiz, Türkiye’yi batmakta olan Titanik adlı gemiye benzeterek AKP’ye bir kez daha “Seçim” çağrısında bulundu. Nuri Cengiz’in açıklamasının tamamında şu ifadeler yer aldı;

“Ekonomi biliminde hiçbir geçerliliği olmayan, hiçbir kitapta yazmayan FAİZ-ENFLASYON dengesini, tüm Türkiye AKP sayesinde en acı şekilde tecrübe ederek ÖĞRENMEK ZORUNDA KALDI.

Faiz düşerse enflasyon artar denkleminin ne kadar geçerli olduğu yorumunu GERÇEK EKONOMİSTLERE bırakmak lazım ancak faizi, gün aşırı değişen bürokratlara emirler yağdırarak, zorlamayla düşürttüğünüzde; doların, altının, benzinin, unun, şekerin… A’dan Z’ye her şeyin patladığını, ekonomi bilmeye gerek kalmadan tüm halkımız yaşayarak öğrenmiş oldu. Fakat gerçek sorun şu ki; bunu çoktan öğrenmiş olması, buna önlem almış olması, bunu sıradan vatandaşın öğrenmesine gerek kalmadan çözmüş olması gereken SARAY REJİMİ, hala dersini almış olmaktan uzakta, KİBİR ve İNATLA devlet yönetmeye çalışmakta!”

“128 MİLYAR DOLARI BU GÜNLER İÇİN SORDUK”

“Bizim her fırsatta, her ortamda “128 MİLYAR DOLAR NEREDE?” diye sorma sebebimiz işte tam da budur! Nerede olduğu bilinmeyen 128 MİLYAR DOLARLIK BU REZERV var olmuş olsa; kurdaki dalgalanmaya yerinde müdehale edilebilir, enflasyonla gerçekten mücadele edilebilirdi!

Ne yazık ki Türkiye’de şu an var olan en büyük, en gerçek ve en önemli mücadele; YOKSULLUK SINIRI ALTINDA YAŞAYAN 50 MİLYONU AŞKIN VATANDAŞIN; AÇLIKLA, GELECEKSİZLİKLE, BELİRSİZLİKLE VERDİĞİ YAŞAM MÜCADELESİDİR! Bu ülkenin insanlarını, SIRF EGOLARI UĞRUNA sefalete mahkum edenler kadar; kişisel menfaatleri uğruna BU EGOYA KALKAN OLUP SAVUNANLAR da bu işin sorumlusudur, suçlusudur!”

“MİLLETİN KEMERİNDE DELİK AÇACAK YERİ KALMADI”

“Bu ülkenin insanları; maliyeti sırtına vergi üstüne vergiyle yüklenen köprüleri, yolları PAHALI diye kullanamayıp, ücretsiz yollardan geçmek zorunda değildir!

Kırmızı eti ayda yılda bir sofrasına koyabilen vatandaş, AKP’li bir milletvekilinin “DAHA AZ ALIP DA YİYİVERİN” tavsiyesiyle tasarruf etmek zorunda da değildir!

İnsani koşullarda yaşamaya razı bıraktığınız bu millet, sayenizde açlık sınırını aşabilenlerin dahi ‘LÜKS YAŞIYOR’ sayıldığı AKP döneminde, tencere kaynamayan mutfağında bir de “PORSİYON KÜÇÜLTÜVERMEK” zorunda hiç değildir!

Bu ülkede hiç kimse DAHA AZ ISINMAK, DAHA AZ BESLENMEK, DAHA AZ SOSYALLEŞMEK, DAHA UCUZA KAÇMAK zorunda değildir!

SIKA SIKA MİLLETİN KEMERİNDE YENİ BİR DELİK AÇACAK YER KALMADI!

Bu kısır döngüden çıkmak için tek bir zorunluluk hissedilmektedir. O zorunluluk da; SANDIĞA GİTMEK VE AKP İKTİDARINDAN KURTULMAKDIR! Tek çıkış yolunun bu olduğunu SARAY da en az millet kadar iyi bilmekte ki; gerçeklerle yüzleşmekten, takdiri millete bırakmaktan kaçmakta. Ancak kaçacak bir yer, arkasına saklanacak bir bahane de kalmadı.

BU MİLLET FAİZLERİN DÜŞMESİNİ DEĞİL, KENDİLERİNİ SEFALETE MAHKUM EDENLERİN BU ÜLKENİN YAKASINDAN DÜŞMESİNİ BEKLİYOR!

Millet, “ARTIK YETER” diyor! Bu isyanı duyun ve gerekeni yapın!

GEREKEN TEK ŞEY; SEÇİM!

ERKEN SEÇİM, HEMEN SEÇİM!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21