‘Evine hoş geldin Muhittin Başkan’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanlığını ziyaret etti. İl Başkanı Nuri Cengiz’in, “Evinize hoş geldiniz” diyerek karşıladığı Başkan Muhittin Böcek, “Mensubu olmaktan gurur duyduğum partimi ziyarete geldim, hoş buldum” dedi.

‘Evine hoş geldin Muhittin Başkan’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek; İl Başkanı Nuri Cengiz ve yönetim kurulunun konuğu oldu. İl Başkanı Nuri Cengiz’in makamında gerçekleşen görüşmeye İl Başkan Yardımcılarının yanı sıra İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve yöneticileri ile İl Gençlik Kolları Başkanı Özkan Yılmaz ve yöneticileri de katılım sağladı. İl Başkanı Nuri Cengiz tarafından “Evinize hoş geldiniz” diyerek karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Mensubu olmaktan gurur duyduğum partimin İl Başkanlığını ziyarete geldim, hoş buldum” diye yanıt verdi. Başkan Böcek’in hastalık süreci, öncesi ve sonrasındaki pandemi süreci çalışmaları, gelecek yatırımları ve olası bir genel seçim süreci hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Nuri Cengiz, “Sizler bu hastalığınız sürecinde çok zoru başardınız, dualarımız hep sizinleydi. Bundan sonra daha da güçlenerek devam edeceğiz. Isparta’da bir gazeteci ne durumdasınız diye sorduğunda Başkanımız, “Güreşebilirim” diye esprili bir cevap vermişti. Bu bizi çok mutlu etti. Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar çok büyük bir coğrafyayı yönetmek büyük güç ve enerji istiyor. Bu anlamda gücünüzün yerinde olması Antalyamız için çok önemli. Bizler de CHP örgütleri olarak her daim arkanızdayız. 2019’da zor bir görev devraldınız. Sizden önceki dönemden kalma sıkıntıların olduğu bir yönetimin içerisinde buldunuz kendiniz. Fakat 25 yıllık deneyimle birlikte bu sorunları başarıyla göğüsleyerek ilerliyorsunuz” şeklinde konuştu.

“Zorlu Sınavı Başarıyla Atlattık”

CHP’li belediyelerin çalışmalarının genel seçimlere de yansıyacak olduğunu ifade eden Nuri Cengiz, “Özellikle kimsenin deneyim sahibi olmadığı bu pandemi sürecinde, Cumhuriyet Halk Partili yerel yönetimler çok başarılı bir sınav verdi. Bunu her yerde gündeme getiriyorum. İnsanların temel ihtiyaçlarının karşılanması, işini kaybeden, ekonomik olarak sıkıntıya düşen vatandaşların yardımına hep birlikte koştuk. Büyükşehir belediyemiz başta olmak üzere tüm ilçe belediyelerimiz koordineli bir şekilde çalışarak bu zorlu süreci atlattık diyebiliriz. Partimizin sosyal devlet anlayışıyla, sosyal belediyecilik anlamında yapmış olduğunuz hizmetlerden ötürü size ve tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Pandemide daha çok bütçe ayrılması gereken sosyal yardımlaşmanın yanı sıra sürecin biraz olsun hafiflemiş olması nedeniyle artan proje bazındaki yatırımlarınızı da yakından takip ediyoruz. Bu yatırımların seçmene yansıtılması noktasında örgütler olarak biz, bütün sorumluluğu üzerimizde hissederek gerekli açıklamaları, propaganda çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Çok daha büyük işlere imza atacağınızı biliyoruz. Tüm süreci en doğru, en parlak şekilde halka aktarmak için burada hazır bekliyoruz. Yerel yönetimlerdeki başarılarımızı iktidara geldiğimizde Türkiye’yi nasıl yöneteceğimiz konusunda birer örnek teşkil etmesi açısından çok değerli ve anlamlı buluyoruz. Türkiye’de iktidara geldiğimizde de sizin sloganınızda olduğu gibi; sen, ben, o, bu demeden; bu hazzı hep birlikte yaşayacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20