Eski Başkan Hasan Subaşı'ndan Böcek'e 'adalet' uyarısı

Eski Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, AKP döneminde 'kızak ve sürgün' eylemlerinin hayli arttığına dikkat çekerek, ‘‘Eleştirilere karşı Türel; ‘Bunlar sürgün ya da ceza değil bölgemizin hizmet bekleyen köşelerine hizmet içindir’ diyerek kurnazca cevaplar verir, ancak hepsini bir odada boş oturtarak bir nevi ‘mobbing’ uygulardı. Muhittin Böcek'in ise eleştirilere cevabı; ‘kime ne yaptıysam hak etmiştir. Bir de zamanını beklediklerim var’ diyerek bu eylemi bir cezalandırma yöntemi olarak kullandığını itiraf etmiş, üstelik daha gerisi var diyerek kendince göz korkutmaya çalışmıştır. Bu hareketler personeline karşı mı yoksa çevresinin dürtüsüyle tuzaklar içinde olduğu kuşkusuyla mıdır?’’ diye sordu.

Eski Başkan Hasan Subaşı'ndan Böcek'e 'adalet' uyarısı
banner24

Sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunan Hasan Subaşı, deneyimli bir siyasetçi olmasına rağmen ülkemizde deneyime pek itibar edilmediğine dikkat çekerek, ‘’O nedenle çok gerekmedikçe ve sorulmadıkça fikir beyan etmem ancak görüş istenirse de hiçbir zaman düşüncelerimi kendime saklamaksızın samimiyetle aktarmaya çalışırım’’ dedi.

Subaşı açıklamasına şöyle devam etti:

‘’Bu eylemlerin hizmet amacıyla değil de cezalandırma yöntemi olarak yüzlerce kişinin çeşitli mülahazalarla işlevsiz ve etkisiz bırakılmasının, bugünün insan odaklı sosyal belediyeciliğiyle bağdaşmadığını söylemek zorundayım! Bir İyi parti il başkanımızın yeğeni ve yine bir ilçe başkanımızın oğlu da sürgün tabir edilen eylemlere maruz kalmış ama bizzat ilgilenmeme rağmen bir yıldır ne kusurları olduğunu bile öğrenebilmiş değilim. Son olarak da basına yansıyan ve her dönemde liyakatla görevini yapan bir daire başkanının basına yansıdığı şekliyle başkan vekili Mehmet Hacıarifoğlu'nun çocukluk arkadaşı ve onunla dostluğu nedeniyle 'sürgün edildi' haberine karşılık ise makul bir cevap vermek yerine bu tür eylemlerin süreceği cevabı verilmiştir! Vekillik görevini basiretle ve tevazu ile yaptığı hemen her kesim tarafından bilinen ve takdirle karşılanan CHP Büyükşehir Meclis Üyesi Mehmet Hacıarifoğlu'nun da bir kusuru olmuşsa açıklanmalı, yoksa hizmeti takdir ve teşekkürle karşılanmalıdır.

‘İnancımızı kaybetmediğimizi yinelemek istiyorum’

Güzide kurumumuz belediyemizin, bir çevrenin etkisi altında ve vehimler üretilmesi sonucu yanlışlar yapılabileceği ihtimali gözden uzak tutulmamalıdır. Geçmişte insani ve vicdanı özellikleri ile tanıdığımız Muhittin başkanın her geçen gün daha sağlıklı günlere ulaştığını görmek duamız ve beklentimizdir. Sayın başkanın Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni adaletli ve makul çözümlerle yöneteceğine inancımızı kaybetmediğimizi yinelemek istiyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2021, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20