Engelli park yerini işgal eden araca ceza

Manavgat İlçesinde Öğrenci Servis Araçları İçin Ayrılan Bölümde Engelli Araçlarına Ait Park Yerine Park Eden Ticari Araç Cezai İşlem Uygulandıktan Sonra Yediemin Otoparkına Kaldırıldı.

Engelli park yerini işgal eden araca ceza
banner24

Manavgat ilçesinde öğrenci servis araçları için ayrılan bölümde engelli araçlarına ait park yerine park eden ticari araç cezai işlem uygulandıktan sonra yediemin otoparkına kaldırıldı.

Sabah erken saatlerde bırakılan 42 MB 030 plakalı ticari aracın, akşam geç saatlere kadar engelliler için ayrılan park yerinde kaldığını tespit eden Manavgat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, telefonla yapılan aramalardan sonuç alamayınca cezai işlem uyguladı

Aynı araca daha önce de yasak park nedeniyle işlem yapıldığı belirtilirken, araca okul servis araçları dışında park yasağı ve engellilere ait park yerine park etmek suçlarından 264 TL ceza yazıldı. Cezai işlemin ardından araç, çekici vasıtasıyla yediemin otoparkına kaldırıldı. Araç sürücülerini park yasağına uymaları konusunda uyaran yetkililer, özellikle kaldırım, yaya geçidi ve engelli geçişlerine yapılan parklara kesinlikle izin verilmeyeceğini dile getirdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21