CHP İl Başkanı Cengiz’den zamlara sert tepki

Dün elektrik, doğalgaz ve LPG fiyatlarına; bugünse öğrenci harçlarına zam gelmesi kamuoyunda büyük tepkilere yol açarken Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz de konuya ilişkin sert eleştirilerde bulundu. Başkan Cengiz, “Türkiye’de ekonomik buhran görmezden gelinemez bir noktaya ulaştı” dedi.

CHP İl Başkanı Cengiz’den zamlara sert tepki

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Fiyat İstikrarı Komitesi’nin kurulduğu gün elektriğe, doğalgaza, LPG ve öğrenci harçlarına fahiş zamların gelmesi; kamuoyunda büyük tepkilere yol açtı. Hükümetten enflasyonu düşürecek hamleler beklenirken daha da arttıracak olan zamların açıklanmasına bir tepki de Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz’den geldi. Enflasyonun sarayın düzenlediği çakma TÜİK verileriyle dahi düşük gösterilemediğini ifade eden Başkan Cengiz’in açıklamasının tamamında şu ifadeler yer aldı;

“AKP’den, saray düzenlemeli çakma TÜİK rakamlarıyla dahi bastırılamayan enflasyonu düşürmeye yönelik hamleler beklerken; Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile dün Fiyat İstikrarı Komitesi kuruldu.

Aynı gün, ELEKTRİK, DOĞALGAZ ve LPG’ye fahiş zamlar uygulanırken; bugün de ÖĞRENCİ HARÇLARI ZAMLANDI!

Dünyanın en yüksek enflasyonuna sahip ülkelerinden biri olan Türkiye’de, ekonomik buhran üzeri örtülemez, görmezden gelinemez bir noktaya ulaştı!”

SARAYIN YANDAŞLARI, milyon liralık vergilerden muaf tutulurken, SARAYIN BESLEMELERİ, 5-6 farklı yerden maaş alıyorken, SARAYIN ELEKTRİK FATURASI, aylık 850 BİN LİRA’yı aşıyorken; dükkanı aylardır çalışmayan esnafın, asgari ücretle geçinemeyen işçinin, işsizlikle boğuşan milyonlarca gencin evindeki elektriğe SON 3 SENEDE YÜZDE 122 ZAM yapıldı!

Geçtiğimiz aylarda mucizeymiş gibi müjdelenen, günler öncesinden vatandaşı umutlandırıp böbürlenerek açıkladıkları DOĞALGAZ REVERVLERİ KEŞFİ, doğalgazın Ocak ayından bu yana YEDİNCİ KEZ ZAMLANMASINA sebebiyet verdi!

Yandaş iş adamları, yandaş gazeteci bozuntuları, sarayın siyasetçileri milyon liralık araçları birbirine rüşvet olarak veriyor, yakıt paralarını dahi vatandaşın vergileriyle ödüyorken; bu geceden itibaren LPG’YE 50-60 KURUŞ ZAM GELDİ!”

SEÇİM ÇAĞRISINI YİNELEDİ

“Ülkede yaratılan ekonomik dengesizlik, gelir dağılımındaki adaletsizlik, göz göre göre yapılan yolsuzluklar; yiyecek ekmeğe ulaşımı dahi zorlaşan vatandaşın sabır taşını çatlattı!

Halk; akıl almaz derecedeki yolsuzlukların, rüşvetlerin, usulsüzlüklerin bedelini sırtına yükleyenlerden hesap sormak için sandık bekliyor!

Bütün bu pisliği temizleyecek tek şey SEÇİM!

ERKEN SEÇİM, HEMEN SEÇİM!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21