Başkan Böcek'in basın danışmanına büyük tepki

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, ‘yoğun bakımda uyandırıldığı’ tweetini atıp ardından da yaptığı bu paylaşımı silen basın danışmanı Serap Belovacıklı’ya, kamuoyunu yanılttığı ve kışkırtıcı ifadeler kullandığı için büyük tepki oluştu. Öte yandan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yetkilileri, Başkan Böcek’in uyandırıldığı yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtti.

Başkan Böcek'in basın danışmanına büyük tepki
banner5

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Basın Danışmanı Serap Belovacıklı, dün attığı bir tweet ortalığı karıştırdı. mygazete.com'un haberine göre Twitter'da bir açıklama yapan Belovacıklı, “Başkan Böcek 35 gün sonra uyandırılmıştır. Sevenlerine, sevmeyenlerine, koltuk sevdasına girenlere duyurulur” ifadelerini kullandı. Serap Belovacıklı bu tweetini daha sonra sildi. Başkan Böcek’le ilgili ulusal medyada da yer alan bu gelişme daha sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi yönetimi tarafından yalanlanırken, hemen hemen tüm medya bu gerçek dışı haberi takipçilerine duyurdu.

TIP FAKÜLTESİ YALANLADI 
AÜ Tıp Fakültesi Hastanesi yönetiminden yapılan açıklamada, cihaza bağlı olan Başkan Böcek'in, ‘Uyandırıldığı’ haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ve şu an için uyandırılmasının söz konusu olmadığı vurgulandı. Böcek'in sağlık durumunun geçen haftaya göre çok daha iyi olduğu, farklı olarak sadece ECMO cihazından ayrıldığı kaydedildi.

KAMUOYUNU YANILTMASI BÜYÜK TEPKİ TOPLADI 
Öte yandan Başkan Böcek’in doktorlar tarafından her gün uyandırılmaya çalışıldığı ancak bu yönde henüz bir gelişme yaşanmadığını yönünde. Başkan Böcek’in sağlığıyla ilgili endişeler hemen tüm kesimlerde devam ederken Başkan’ın basın danışmanı Serap Belovacıklı’nın böylesine kıştırtıcı ve gerçek dışı ifadelerle dolu bir tweet atarak kamuoyunu yanıltması tepki topladı. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20