Antalya için korkutan uyarı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya’da vaka sayılarının artmaya devam ettiğini söyledi.

Antalya için korkutan uyarı

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 17.00’de toplandı. Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın açıklaması düzenledi.

Koca, ''Ülkemizde günlük vaka sayısında 5 kattan fazla vefatlarda yüzde 55 artış bulunmaktadır. Valilerimiz, sağlık müdürlerimiz ile hergün online ile görüşüyoruz. Personel ve araç yönünden filyasyon ekiplerini destekliyoruz'' dedi.

VAKA SAYILARI ARTAN İLLER

İhtiyaç gördüğümüz illerimizde ulusal kaynaklarımızı harekete geçirip test labaratuvar ve hastanelerimizin altyapısını güçlendiriyoruz diyen Koca, ''Bu değerlendirmelerimizi karşılaştığımız durumu günlük olarak paylaşıyoruz. Sağlık çalışanlarımızın nasıl bir yükün altında olduğunu biliyor, görüyorsunuz. Yoğun bakımlarımızda çok sayıda hastamız yaşam mücadelesi veriyor. Ülke genelinde yatan hasta sayılarımız artmakla birlikte bazı illerimizde bu daha belirgin. Birçok ilimizde artış kontrol sağlansa da en ufak bir gevşekliğe tahammülüz yoktur. Hatay, Adana, Samsun, Antalya, Mersin ve Ordu'da vaka sayılarımız artmaya devam ediyor'' açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21