Antalya Büyükşehir’de kreşi kapatıp AKP’liye ofis yaptılar

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nın zemin katında bulunan çocuk kreşinin kapatılıp, yerine, bir süre önce belediyeye 215 milyar liralık fatura kestiği ortaya çıkan sosyal medya uzmanı ve Panda Şirketi’nin yöneticisi Batuhan Ülker’e ofis yapıldığı iddia edildi.

Antalya Büyükşehir’de kreşi kapatıp AKP’liye ofis yaptılar

Günhaber.com’un haberine göre, 2017 yılında Menderes Türel döneminde hizmete giren 36 öğrenci kapasiteli Kreş ve Gündüz Bakımevi’ndeki çocuklar, Muhittin Böcek göreve geldikten bir yıl sonra başka bir belediye kreşine gönderildi. Kreş pandemi nedeniyle bu yıl da kapalı kaldı.

AKP’Lİ GENCE OFİS

Bir süre önce burada tadilat yapıldığını gören çalışanlar, kreşin yeniden açılacağını zannetti. Ancak, burasının Ak Parti’nin seçim işlerinde görevli iken CHP’nin seçimi kazanmasının ardından büyükşehire gelip çalışmaya başlayan Batuhan Ülker için ofis yapıldığı ileri sürüldü.

Batuhan Ülker, Nisan 2019’dan Aralık 2019’a kadar Panda Şirketi’nden Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne 3 fatura keserek 215 bin TL tahsil etmişti. Bu şirketin yöneticisi Batuhan Ülker’in aynı zamanda büyükşehirin resmi ve Muhittin Böcek’in de kişisel sosyal medyasını yönettiği ortaya çıkmıştı.

Gün Haber’e gönderilen mesajda, kreşin kaldırılmasının çalışan anneleri mağdur ettiği vurgulandı.

Mesajda şöyle denildi:

“Kreş ve Gündüz Bakımevi, 4-5 yaş grubundan çocuklara dramadan müziğe, el becerilerinden sosyal aktivitelere pek çok etkinliği bir arada sunuyordu. İngilizce, satranç, drama ve bale dersleri veriliyordu. Çalışan anneler de çocuklarını buraya güvenle emanet ediyordu. Mesaisi bittiği zaman da çocuğunu teslim alarak evine dönüyordu. Şimdi bunlardan mahrum oldular. Neyin uğruna?.. Bir kişiye ofis yapılacak diye… Oysa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediyelere sürekli kreş yapmalarını öğütlüyordu. Ama belediye yeni kreş yapacağına mevcut kreşi de kaldırdı.”

KREŞ HABERİ SİTEDE DURUYOR

Bu arada, kaldırılan kreşin Menderes Türel döneminde yapılan bir haberi büyükşehirin resmi internet sitesinde hala duruyor. Haberde, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nın yanı sıra AKM’de kreş ve gündüz bakımevi hizmeti verildiği belirtiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21