Alanya’da sulama kanallarını temizliyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ALANYA'DA SULAMA KANALLARINI TEMİZLEYEREK ÇİFTÇİLERE YARDIMCI OLUYOR. ÇALIŞMALARA DEMİRTAŞ BÖLGESİNDEN BAŞLAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN 19 KİŞİLİK EKİBİ, ÇİFTÇİLER İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYAN SULAMA KANALLARINDAKİ TEMİZLİĞİ YAZ AYLARINA KADAR BİTİRMEYİ HEDEFLİYOR.

Alanya’da sulama kanallarını temizliyor
banner5

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’da sulama kanallarını temizleyerek çiftçilere yardımcı oluyor. Çalışmalara Demirtaş bölgesinden başlayan Büyükşehir Belediyesi’nin 19 kişilik ekibi, çiftçiler için büyük önem taşıyan sulama kanallarındaki temizliği yaz aylarına kadar bitirmeyi hedefliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimine bağlı ekipler, yaz aylarında çiftçilerin ürünlerine adeta can suyu getiren sulama kanallarında temizlik çalışmalarına

başladı. Alanya’nın önemli tarım merkezlerinden biri olan Demirtaş bölgesindeki tarımsal sulama kanallarında temizlik çalışmalarını gerçekleştiriyor. Oluşturulan 19 kişilik ekiple mahalleyi çevreleyen sulama kanallarındaki çalı, taş, toprak ve atıklar temizleniyor. En kısa sürede tamamlanması planlanan çalışmayla üreticilerin yazın sulama suyu kanalı kaynaklı bir sorun yaşamaması amaçlanıyor. Bölgedeki üreticiler, "Bizim için yaz aylarında hayati önem taşıyan sulama kanalında yapılan bu çalışma çok önemli" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21

banner19