Alanya maske ihtiyacını kendisi karşılayacak

ALANYA BELEDİYESİ, KORONA VİRÜS SALGINIYLA ARTAN MASKE TALEBİNİ KARŞILAYABİLMEK ADINA, KENDİ MASKESİNİ ÜRETMEYE BAŞLADI. 13 KİŞİLİK EKİP, GÜNDE BİN 500 İLA 2 BİN ARASINDA MASKE ÜRETMEYİ HEDEFLİYOR.

Alanya maske ihtiyacını kendisi karşılayacak
banner5

Alanya Belediyesi, Korona virüs salgınıyla artan maske talebini karşılayabilmek adına, kendi maskesini üretmeye başladı. 13 kişilik ekip, günde bin 500 ila 2 bin arasında maske üretmeyi hedefliyor.

Korona virüs salgınıyla beraber tüm dünyada maske arayışları artarken, Alanya Belediyesi ilçe genelindeki ve belediye içerisindeki talebi karşılayabilmek adına kolları sıvadı. Belediye birimlerinde görev alan terziler ve gönüllü olarak yardım etmek isteyen terziler ile birlikte maske ekibi oluşturuldu. 13 kişiden oluşan ekip, maske üretimine de başladı.

Maske dikim ekibini ziyaret eden ve başarılar dileyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Zor bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde artan maske ihtiyacını karşılayabilmek adına kendi üretim birimimizi kurduk. İlerleyen günlerde daha da genişleyecek ekibimiz şu anda bin 500 ila 2 bin maske üretecek kapasiteye sahip” dedi. Üretilen maskeler vatandaşlara kısa süre içerisinde dağıtılmaya başlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner18

banner21

banner19