‘AKP’nin bataklığından aldık!’

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, AKP’nin Covid-19 salgınında insanların işyerlerinin kapılarına bir bir kilit vururken, gelir kayıpları yaşarken 2021 bütçesinden bu beşli çeteye akan kamu-özel iş birliği projeleri için 31 milyar lira ödenek ayırdığına dikkat çekti.

‘AKP’nin bataklığından aldık!’

CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, AKP’nin 84 milyonu bir yana beşli çeteyi bir yana koyduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada şöyle dendi:

‘’Beşli çetenin geleceği için zerre kamu yararı taşımayan çılgın projeler bataklığında bütün bir ülkeyi boğmaya adeta yemin etmişlerdir.

O bataklık, daha dün, iki üniversite öğrencisi gencimizi yutmak üzereyken Muratpaşa Belediyemizin nasıl yetiştiğine, nasıl gençlerimize umut olduğunu gördük.

M.P. ve H.P. 21 ve 22 yaşında iki gencimiz. Memleketleri Malatya’dan otobüse atlayıp yüz yüze eğitimin başladığı Akdeniz Üniversitesi’nde derslerine devam için Antalya’ya geldi.

Cuma gününden yurda yerleşecekler. Kayıt öncesi PCR testi isteniyor. Testin sonucu, biri pozitif. Diğer gencimiz ise temaslı. Her ikisine de karantina uygulanacak. Yurt yönetimi, öğrencileri kabul etmiyor. Valizleriyle, nereye gideceklerini, ne yapacaklarını bilmeden yurt kapısının önünde kalıyorlar.

Genç arkadaşlarımız, hastalığı bulaştırmamak için arkadaşlarına gidemiyor. Memleketlerinden AKP yöneticilerine ulaşıyorlar. Hatırlı kişileri arıyorlar. Sonuç yok. Ve geceyi üniversiteye yakın bir alışveriş merkezinin bahçesinde geçirmek zorunda kalıyorlar. Sabah saatlerinde oradan ayrılıp yürümeye başlıyorlar. Bayındır Mahallesi’nde bir sitenin bahçesindeki çardağa oturuyorlar.

Onları fark eden site yöneticisi ve partimizin bir mahalle temsilcisi, Muratpaşa Belediyemize ulaşıyor. Ama telefonla aradıkları, Belediye Başkanımız Sayın Ümit Uysal değil. Belediye meclis üyelerimizden biri de değil. Bir başkan yardımcısı hiç değil.

Tereddütsüz, belediyemizin 444 80 07 numaralı telefonuyla Turunç Masa’sını arıyorlar. Yaşananları anlatıyorlar. Turunç Masa’dan “Gençler nerelidir, hangi partidendir” gibi bir tek soru yok. Kayıt işlemiyle birlikte belediyemizde gençlerimizin için hummalı bir hazırlık başlıyor.

Sokakta kalan ama karantinada olması gereken gençlerimiz için belediyemizin misafirhanelerinden birinde hazırlık başlıyor. Bu sırada İl Sağlık Müdürlüğü’yle iletişime geçiliyor. İl Sağlık Müdürlüğü, bu gibi durumlar için anlaşmalı bir otellerinin bulunduğunu ancak ücretini gençlerin ödemesi gerektiğini bildiriyor. Gençlerin anlaşmalı otelde 14 günlük karantina için ödemesi gereken ücret 7 bin lira.

Belediyemiz “Tamam” diyor “Onu da çözeriz.” Otelde yerleri ayırtılıyor ve gençleri almak için belediyemizin hasta nakil aracı adrese gönderiliyor. Gençler bulundukları yerden alınıyor ve otele yerleştiriliyor. Şimdi gençlerimiz, Muratpaşa Belediyemiz sayesinde karantina dönemini tamamlayıp yeniden üniversiteye dönebilecek.

Bu yaşananlar, 19 yıldır ülkemizi yöneten AKP’nin çöküşünün, 84 milyon insanımızın alın terinin beşli çeteye peşkeşinin hali pür mealidir.

İki gencimizin yaşadığı, sizlerin, bizlerin hepimizin hikayesidir.

İki gencimizin yaşadığı, çaresizlik karşısında Muratpaşa Belediyemizin nasıl umuda dönüştüğünün tablosudur.

AKP tipi siyaseti, bir yanda pırıl pırıl iki genci sokakta bırakırken diğer yanda lüks otomobilde uyuşturucu kullanan Kürşat Ayvatoğlu gibileri yaratandır.

AKP tipi siyaset çoktan hapı yuttu, can çekişiyor ama kibirlerinden bunu bile göremiyorlar.’’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21