65 yaş ve üstü vatandaşlar parklara akın etti

Korkuteli’nde 65 yaş ve üstü vatandaşlar yaklaşık 2 ay sonra kendilerine tanınan 4 saatlik izin ile parklara akın ettiler. Yürüyüş yaparak verilen süreyi değerlendiren yaşlılar, güneşli havada park ve bahçelerde hasret giderdi. Bazı 65 yaş ve üstü vatandaşlar da torununu parkta gezdirdi.

65 yaş ve üstü vatandaşlar parklara akın etti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık iki aydır evlerinden çıkmalarına izin verilmeyen 65 yaş ve üstü vatandaşlara normalleşme sürecinin ilk adımı olarak bugün 4 saat dışarı çıkma izni verildi. Saat 11.00’de başlayan serbestlik ile yaşlılar kendilerine yürüme mesafesinde yer alan park ve bahçelere akın ettiler. Güneşli havanın tadını çıkaran 65 yaş üstü vatandaşlar, kendilerine tanınan bu uygulamadan dolayı mutlu olduklarını söylediler. Uzunca bir aradan sonra ilk kez sokağa çıkmanın heyecanını yaşayan vatandaşlar, bolca yürüyüş yaptı. İlçe merkezindeki parklarda sokağa çıkma kısıtlaması olmamasına rağmen diğer yaş gruplarındaki vatandaşlar bu saatlerde fazla dışarı çıkmayarak 65 yaş üstü vatandaşların sosyal mesafe kuralları çerçevesinde rahatça dolaşmalarına fırsat verdi.

Parklarda birbirlerini gören yaşlılar, mesafe kuralları içerisinde uzunca aradan sonra sohbet etme imkanı da buldu. Kimi vatandaşlar evde sıkıldığını söylerken, kimisi ise alınan tedbirlerin kendi sağlıkları için olduğunu söyleyerek virüs tehdidi sona erene kadar evde kalacaklarını ifade ettiler.

Nafia Baş isimli bayan ise, bizlere verilen bu zaman dilimi çok yanlış. Yaşlı insanlar güneş tepemizde iken sokakta yürüyüş mü yapar. Zaman olarak ikindi sonrası en uygun zaman dedi.

Mustafa Kolsuz isimli vatandaş da “Öncelikle hasta olanlara Acil şifalar diliyorum, ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün dışarı çıktık ve çok mutluyum. Az da olsa temiz hava alma fırsatı buldum. İnşallah bu kara günler biter ve eskisi gibi sürekli gezip dolaşırız” diye konuştu.

Vatandaşlar sokağa çıkma fırsatı sayesinde açık olan fırınlardan Ramazan pidesi ve ekmek alma keyfini yaşarken, parklardaki sandalyelere oturarak güneşlenip maske takarak sosyal mesafeye dikkat ettikleri de görüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner21