Yalanın Menzili Yok

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Avrupa Birliği fonları desteğiyle sürdürdüğü MAtchUP Projesi'nin ne durumda olduğu geçen ay gündeme gelmişti.2018'den beri kayda değer bir gelişme olmamıştı.2019'da projeye alınan 4 personelden birisi dikkat çekmişti,Ceren Oğuz.

Yalanın Menzili Yok
banner24

Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı ve MAtchUP Projesi paydaşlarından ANTEPE A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanı Cem Oğuz'un mimar kızı Ceren Oğuz'un işe girişi tartışılmış,tepki çekmişti.Konu Büyükşehir Meclisi'nin Ocak ayı toplantısında meclis üyesi Nafiz Tanır'ın sorusuyla tekrar gündeme gelmişti.Soruya yanıt Büyükşehir Genel Sekreteri  Cansel Tuncer'den  gelmişti; ''Yüksek mimar Ceren Oğuz hanım, Akdeniz Üniversitesi tarafından 4 ay süreyle Valencia'da ana merkezdeki koordinatörlük binasında staj yaptı,o stajından sonra belediyede göreve başladı''.

Meclis Başkan Vekili sayın Deniz Filiz'de ''Akdeniz Üniversitesi tarafından önerildi''demişti.Ayrıca istenirse meclis üyesine bunun yazılı olarak verilebileceği de söylenmişti. Genel Sekreter Av.Cansel Tuncer  imzasıyla 26 Ocak 2021'de yazılı olarak Nafiz Tanır'a iletilmişti. Açıklamada yalanların altı bir kez daha çizildi;

4 ay staj dedikleri yaklaşık 3 aydı,

''Ceren Oğuz Üniversite tarafından önerildi'' dediler, oysa önerilmemiş. Erasmus stajına Politeknik Üniversitesi'ne kendisi gitmiş.

Yazıda ''Erasmus stajını,belediyemiz nezdinde çalışmaya başlamadan önce Üniversiteden aldığı BURS ve kendi imkanlarıyla gerçekleştirmiştir'' ve yazının son paragrafında da '' iki kez yurt dışında Erasmus kapsamında staj yapmış olup,Akdeniz Üniversitesi tarafından HİBE ALMIŞTIR'' denmiştir.

Akdeniz Üniversitesine sormuşlar 'bu söylenenler doğru mu?' diye.Aldıkları yanıt ''Üniversite bütçesinin harcama kalemlerinde Erasmus stajı için BURS,HİBE hatta HARÇLIK bile yok,kendi imkanlarıyla gitmiştir''.

Doğruyu söylemek neden bu kadar zor? Dünyanın bu kadar küçüldüğü,bilgiye bu kadar çabuk ulaşıldığı günümüzde bu nasıl bir aymazlıktır.Halka hizmetle yükümlü bir kuruluşun yetkilileri yalan söylerse kime,nasıl güvenilecek?

 Duyduğumuz, Cem Oğuz elinde fırsat varken yeni mezun kızının özgeçmişine ''Uluslararası MAtchUP projesinde 4 yıl çalıştım'' gibi bir tecrübe eklemenin önemini gözden kaçırmamış, işin kılıfını da böyle hazırlamış.

Cem Oğuz belediyede başdanışman olmasaydı böyle bir imkan bulabilir miydi bilemiyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20