Antalyaspor'da Hesap - Kitap

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk ile Antalyaspor Vakfı ve Derneği Başkanı Fikret Öztürk geçtiğimiz günlerde baba, oğul birlikte istifa ettiler. Beklenmedik istifa kentte şok etkisi yarattı.

Antalyaspor'da Hesap - Kitap

Antalyaspor camiasında sorular havada uçuşuyor.

Ne oldu da istifa gündeme geldi?

Daha birkaç ay önce Teknik Direktör olarak Ersun Yenal ile 3,5 yıllık sözleşme imzalıyor, sonrasında istifa ediyorsunuz.

Madem istifa edeceklerdi, neden Fikret Öztürk başkanı olduğu Antalyaspor Derneği'nde kontrolü sağlamak için 80 - 100 arası yeni üye kaydetti?

Sorular çok çeşitli. Yanıtlar da. Rivayetler de...

Örneğin;

Büyük hissesi Öztürk’lerin olan Bodrumspor'da Fikret Öztürk'ü ziyaret eden TFF Başkanı Nihat Özdemir'in Antalya'da çok büyük bir inşaat başlatacağı ve Öztürk’lerin ortak olmalarını istediğini öne sürenler var.

Antalyaspor'a  Öztürk’lerin istedikleri bir yönetimin seçilmesi durumunda, söz verdikleri yaklaşık 700 milyon liralık borcun ödenmesi daha kolay olacak. Hatta bu paranın yarısını Nihat Özdemir'in karşılayacağı da söylenenler arasında. Bunu iddia edenler istifadan önceki pazar günü Nihat Özdemir'in Öztürk’lerin otelinde Fikret Öztürk ile görüşme yaptığını, salı günü de Ali Şafak ve Fikret Öztürk'ün istifa ettiğini söylüyorlar. Kimilerine göre 700 milyon, kimisine göre 1 milyar liralık kulüp borcunu istifa eden bir başkan neden üstlensin, bir beklenti yoksa?

Yaklaşık 100 milyon lira gideri olacak Antalyaspor'u, Antalya'da hesabı olmayanların üstlenmeyeceklerini savunanlar da yok değil.

Antalya Limanı'nı alan Katarlılara da şans tanıyanlar var.

9 Şubat'ta kongresi yapılacak Antalyaspor'a Mustafa Yılmaz'ın başkan olabileceği konuşulurken, arkasındaki güçlerin bunu önemsedikleri de dedikodular arasında.

                                                                                        ***

10 BİN LİRA ÇOK DEDİLER...

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Kepez Habipler'deki Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, otogar yakınında bir yere taşınmıştı.

Taşınma için gerekçe yaklaşık 15 bin lira olan kiranın yüksek olduğuydu. Bina sahibinden yüzde 50 indirim istenmiş, mal sahibi 10 bin lirayı kabul etmişti.

Sözleşme için gittiklerinde Sağlık Daire Başkanı Ramazan Akalın ile mal sahibi vekili arasında çıkan tartışma ve arbede anlaşmayı olanaksız kılmıştı.

Antalya3t olarak bu olayı ayrıntılarıyla yazmıştık.

Yeni taşınılan binanın kime ait ve aylık kaç liraya tutulduğunu Ramazan Akalın'a Antalya3t olarak sormuştuk.

Ramazan Bey üstlerinden izin alırsa açıklayabileceğini söylemişti. İzin alamamış olsa gerek bir açıklama yapamadı.

Bilenlerden duyduk, yeni binanın aylık kirası yaklaşık 30 bin TL.

Çok dedikleri kiranın 3 katına yeni yer tutulmuş.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 21:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20